Ksiegowy

Księgowy

Akapit wprowadzający] Opis stanowiska księgowego zaczniesz od przedstawienia potencjalnych kandydatów w firmie i podkreślenia, co sprawia, że ​​praca w Twoim biurze jest wyjątkowa. Weź kilka krótkich zdań, aby naprawdę odróżnić swoją firmę od konkurencyjnych ofert pracy i sprzedać się osobom poszukującym pracy.

Obowiązki księgowego:

Dostarcza informacji finansowych kierownictwu poprzez badanie i analizę danych księgowych; przygotowywanie raportów - https://znany-ksiegowy.pl/

Przygotowuje wpisy dotyczące aktywów, zobowiązań i kont kapitałowych, kompilując i analizując informacje o koncie.

Dokumentuje transakcje finansowe, wprowadzając informacje o koncie.

Zaleca działania finansowe, analizując opcje księgowe.

Podsumowuje aktualny stan finansowy poprzez zbieranie informacji; sporządzanie bilansu, rachunku zysków i strat oraz innych raportów.

Potwierdza transakcje finansowe poprzez badanie dokumentów.

Utrzymuje kontrole księgowe, przygotowując i rekomendując zasady i procedury.

Kieruje księgowością, koordynując działania i odpowiadając na pytania.

Likwiduje rozbieżności finansowe, gromadząc i analizując informacje o koncie.

Zabezpiecza informacje finansowe, wykonując kopie zapasowe baz danych.

Utrzymuje bezpieczeństwo finansowe, przestrzegając kontroli wewnętrznej.

Przygotowuje płatności, weryfikując dokumentację i żądając wypłat.

Odpowiada na pytania dotyczące procedur rachunkowości, badając i interpretując zasady i przepisy rachunkowości.

Księgowym, oprócz analizy dokumentacji i sprawozdań finansowych, często przypisuje się inne zadania związane z finansami. Inne obowiązki obejmują monitorowanie skuteczności procedur kontroli księgowej lub oprogramowania. Księgowi pomagają zapewnić, że procedury i programy są zgodne z przepisami federalnymi i stanowymi - https://znany-ksiegowy.pl/opolskie/biuro-rachunkowe-opole

Księgowi są również odpowiedzialni za wydawanie zaleceń różnym działom lub personelowi C-suite w zakresie zasobów i procedur firmy. Zalecenia te mają na celu dostarczenie rozwiązań potencjalnie kosztownych problemów lub problemów finansowych biznesowych.

W niektórych przypadkach księgowi są odpowiedzialni za przygotowanie i przegląd faktur dla klientów i dostawców, aby pomóc w terminowej płatności. Uzgadnianie listy płac, weryfikacja umów i zamówień oraz ściąganie należności może być częścią obowiązków księgowego. Na wyższych poziomach księgowi są zaangażowani w konstruowanie budżetów firm i opracowywanie modeli finansowych.

Oprócz tych obowiązków księgowi przygotowują i rozliczają podatki dla firm i osób fizycznych. Analizują wszystkie aktywa firmy, dochody, przewidywane wydatki i zobowiązania, aby wypełnić całkowity obowiązek podatkowy za rok. Podczas przygotowywania i składania zeznań podatkowych zarówno przez firmę, jak i przez osobę fizyczną, od księgowych oczekuje się szczegółowej analizy. Po zakończeniu analizy formułują zalecenia, jak w przyszłości zmniejszyć łączne zobowiązania podatkowe.

Edukacja i trening

Chociaż dziedzina rachunkowości jest rozległa, większość pracodawców wymaga tytułu licencjata z rachunkowości lub skupienia się na kursach rachunkowości. Niektóre oferty pracy w księgowości dla początkujących wymagają jedynie dyplomu licencjata. Księgowi na stanowiskach kierowniczych często posiadają stopnie naukowe.

Oprócz dyplomów uniwersyteckich księgowi zdobywają zaawansowane certyfikaty księgowe, aby stać się ekspertami w tej dziedzinie. Księgowy musi spełnić określone wymagania edukacyjne i zdać egzamin certyfikacyjny, aby zostać Biegłym Księgowym ( CPA ). Utrzymanie statusu CPA wymaga również spełnienia wytycznych dotyczących zaliczania kształcenia ustawicznego, które różnią się w zależności od stanu.

Egzamin CPA ma cztery różne sekcje. Są to audyt i atestacja (AUD), rachunkowość i sprawozdawczość finansowa (FAR), regulacja (REG) oraz środowisko i koncepcje biznesowe (BEC). Niektóre z omawianych materiałów obejmują prawo gospodarcze, obowiązki zawodowe, audyt, sprawozdawczość podatkową i rachunkowość zarządczą. Niektóre z innych omawianych tematów to rachunkowość dla rządu, organizacji non-profit, rachunkowość finansowa i sprawozdawczość dla przedsiębiorstw. Chociaż egzamin jest taki sam w każdej jurysdykcji, certyfikacja w różnych stanach może wymagać dodatkowych wymagań edukacyjnych lub doświadczenia zawodowego.

Księgowi, którzy chcą rozwijać swoją karierę, mogą również ubiegać się o inne dobrowolne certyfikaty. Certyfikaty te obejmują Certified Management Accountant ( CMA ), Certified Internal Auditor ( CIA ) i Certified Bookkeeper (CB). Każde stanowisko ma różne wymagania, w tym wcześniejsze wykształcenie i doświadczenie zawodowe. Ponadto certyfikaty te mają wymagania dotyczące kształcenia ustawicznego, które należy spełniać co kilka lat.

Umiejętności

Udana kariera księgowego nie opiera się wyłącznie na wykształceniu i certyfikatach zawodowych. Stanowiska księgowe najlepiej nadają się dla osób, które przetwarzają informacje w sposób dogłębnie analityczny. Co więcej, przy przeglądaniu sprawozdań finansowych i dokumentacji niezbędna jest dbałość o szczegóły. Warto również wiedzieć, jak korzystać z oprogramowania księgowego, takiego jak QuickBooks , oraz programów do obsługi arkuszy kalkulacyjnych, takich jak Excel .